top of page
ceny.jpg

DOKUMENT

Horolezecký svět, jeho příběhy a osobnosti - disciplinovaní atleti, mistři světa, mediální hvězdy, stejně jako samotáři a tichošlápci. Světové výkony nebo procházka po lese o berlích. Srdcové, nízkorozpočtové portréty lezců v autorském seriálu a serióznější filmařina ve větších projektech.

jpg015380.jpg

Adam Ondra 

Posunout hranice

Dokumentární film s největší lezeckou ikonou současnosti (aktuálně ve výrobě), mapuje Adamovu cestu k dosažení jeho fenomenálních sportovních výkonů. Ústředním motivem jsou nastávající Olympijské hry v Tokiu, kde se lezení historicky poprvé objeví mezi ostatními sporty. Filmová esej, přesahující obvyklé hranice sportovních dokumentů.

Scénář, režie, kamera:

Jan Šimánek a Petr Záruba

Střih:

Josef Krajbich

Prokukce: Cinepoint

Koprodukce: Česká Televize, Jumpcut

Distribuce: Bonton Films

miniatura.jpg

UFO LIFE

Marek Holeček a Zdeněk Hák, držitelé Zlatého cepínu 2018 za prvovýstup na Gašerbrum I, opět pokoušejí své himalájské štěstí. Dosud neprostoupená dvoukilometrová severozápadní stěna Chamlangu a sedm dní, během nichž se může podařit dobýt neužitečné, ale i ztratit to zásadní.

Filmový dokument citlivě propojuje osobní linie prvovýstupců s mimozemským sportovním výkonem i historickým kontextem a tematizuje fenomén horolezectví jako takový.

 

Film oceněn několika cenami na mezinárodních festivalech, např. Echo Mountain Film Festival - Best mountaineering film.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Bo_MQ5kMolU&t=25s 

a1.jpg

FILM FESTIVAL

2018

FILM FESTIVAL

2014

CENA DIVÁKA
NEJLEPŠÍ FILM

Kdo mě chce vidět používat koště, čekuj seriál Balkánem nahoru a dolů s AO na ČT2. Záběry také z mého aparátu se tady dostávají až do vašich televizorů :)

Šestidílná série z dílny Petra Horkého, sledujte zde:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/12171671004-balkanem-nahoru-a-dolu-s-adamem-ondrou/dily/

Balkánem nahoru a dolů s Adamem Ondrou

ŠPEKod_palice_k_vrtuFIN.jpg

Od palice k vrtu 

Ocěnovaný lezecký dokument "Od palice k vrtu" představující jednu z legend českého pískovcového lezení "Špeka". Sledujte zde:https://www.youtube.com/watch?v=JZvhIlzV8Ec&t=5s 

LEIPZIG

2018

POPRAD

2018

KRAKOW

2018

Tráva

Honza Trávníček aka Tráva byl celkem na pěti osmitisícovkách, čímž v oboru kopcolezení patří k české špičce. „Byl“ znamená bez kyslíku, normálními cestami a s využitím fixních lan. Kromě této definice stylu se ale u Honzy patří dodat, že mu do jeho batůžku život nadělil i další povinnou výbavu...

bottom of page