DOKUMENT

Horolezecký svět, jeho příběhy a osobnosti - disciplinovaní atleti, mistři světa, mediální hvězdy, stejně jako samotáři a tichošlápci. Světové výkony nebo procházka po lese o berlích. Srdcové, nízkorozpočtové portréty lezců v autorském seriálu Onsajt a serióznější filmařina ve větších projektech.

FILM FESTIVAL

2018

Seriál Onsajt díl 14.

Tráva

 

Honza Trávníček aka Tráva byl celkem na pěti osmitisícovkách, čímž v oboru kopcolezení patří k české špičce. „Byl“ znamená bez kyslíku, normálními cestami a s využitím fixních lan. Kromě této definice stylu se ale u Honzy patří dodat, že mu do jeho batůžku život nadělil i další povinnou výbavu...

Adam Ondra 

Posunout hranice

Dokumentární film s největší lezeckou ikonou současnosti (aktuálně ve vývoji), mapuje Adamovu cestu k dosažení jeho fenomenálních sportovních výkonů. Ústředním motivem jsou nastávající Olympijské hry v Tokiu, kde se lezení historicky poprvé objeví mezi ostatními sporty. Filmová esej, přesahující obvyklé hranice sportovních dokumentů.

Scénář, režie, kamera:

Jan Šimánek a Petr Záruba

 

Prokukce: Cinepoint

Čestný profesor českého klasického lezení Drrr. Petr Špek Slanina Os. ve své real life přednášce k vývoji metody dělání prvovýstupů na písku. Stručná historie kruhologie od nejpovolanějšího z badatelů, přímo z jeho vývojového pracoviště v Klokočí. 31 min, online premiéra pravděpodobně v průběhu 2019.

Od palice k vrtu 

FILM FESTIVAL

2014

CENA DIVÁKA
NEJLEPŠÍ FILM

LEIPZIG

2018

CENA DIVÁKA

POPRAD

2018

CENA ZA PORTRÉT

KRAKOW

2018

SPECIÁLNÍ CENA

Seriál Onsajt díl 12.

Mráza

Dvojnásobný mistr světa a "undergroundová legenda" Tomáš Mrázek deset let dominoval světovému lezení a inspiroval tisíce lezců po celém světě, včetně Adama Ondry. V primitivních podmínkách, bez trenérů a profesionálního zázemí dokázal svým přesvědčením porazit celou světovou špičku. Jak svojí kariéru reflektuje deset let po jejím skončení? 

ian.simanek@gmail.com           +420 720 965 296
  • Black Facebook Icon